Интервью исполнительного директора Компании Лайт Хаус - Украина, Нижника Андрея Александровича для портала "Деловой регион"

В умовах ЗВТ з Євросоюзом виживуть ті виробники, що вкладали в розвиток, – експерт

 

Зміни, пов’язані із ЗВТ, однозначно призведуть до очищення галузі від застарілих технологій, що відкриє нові можливості, але водночас виведе із зони комфорту. Виробники будівельних матеріалів та будівельники в умовах ЗВТ з Євросоюзом змушені робити вибір на користь сучасних технологій. Так прокоментував виконавчий директор ТОВ «Лайт-Хаус Україна» Андрій Нижник для порталу «Діловий регіон» перспективи будівельної галузі Черкащини в умовах зони відкритої торгівлі з Євросоюзом, що набула чинності з 1 січня 2016 року.

«В нових умовах виживуть ті виробники, що вкладали в розвиток. А кому треба остерігатись відкриття зони вільної торгівлі, так це виробникам, що звикли працювати за старими стандартами і не інвестували в нові технології. Зараз найкращий час освоювати нове для тих, хто досі не замислювався над переоснащенням», – сказав експерт.

Прийняття норм і стандартів Євросоюзу за умови скасування мит буде приваблювати на Черкащину інвесторів і спонукати їх до передачі технологій та налагодження виробництва у нас. Для європейських виробників ми цікаві з погляду низькооплачуваної та висококваліфікованої робочої сили, дешевої сировини та вигідного географічного розташування. «Що заважає «гарним танцюристам» в інвестиціях з Європи робити бізнес у нас уже сьогодні? Лише об’єктивні причини: мито, корупція, війна. Це основні, всі інші – похідні», – впевнений Андрій Нижник. Якщо ці системні перешкоди вдасться подолати, то будівельна галузь має шанс на доволі швидкий розвиток завдяки впровадженню європейських стандартів.

«Першою хвилею піде зростання об’ємів виробництва матеріалів для будівництва виробничих та складських приміщень. Це металоконструкції, профлист, сандвіч-панель, утеплювач, бетон тощо. Після початку зростання доходів населення, стабілізації економіки та початку кредитування купівлі житла збільшиться і об’єм продажу оздоблювальних будівельних матеріалів», – відзначив експерт.

Інтерв'ю виконавчого директора Компанії Лайт Хаус - Україна для порталу "Діловий регіон" : Джерело - http://dr.ck.ua/news/region/20104/